25
zanieczyszczone powietrze - jak zredukować emisję spalin i oszczędzać paliwo

Fusion FuelSaver redukuje zanieczyszczenia i zmniejsza smog? Wywiad z ekspertem

Wszyscy wiemy, że samochody wydalają zanieczyszczenia, które potem unoszą się w powietrzu i szkodzą naszemu zdrowiu. Czy montowanie do samochodu urządzeń takich, jak Fusion FuelSaver (strukturyzator przepływu paliwa), pomoże zredukować problem?

Zanieczyszczenia powietrza bez zwątpienia szkodzą naszemu zdrowiu, ale także środowisku naturalnemu. Pomimo, że w ciągu ostatnich dekad w Europie jakość powietrza zmieniła się na lepsze, to wciąż poziom smogu jest za wysoki. Pojawia się istotny problem, który stwarza zagrożenie dla ludzkiego życia – zanieczyszczenia powietrza powodują szereg chorób, które związane są najczęściej z układem oddechowym, krwionośnym lub nawet nerwowym.

Przyjrzyjmy się dokładnie temu zjawisku, by dowiedzieć się, jakie są przyczyny jego powstania, jakie ryzyko niesie ze sobą oddychanie skażonym tlenem oraz jak my sami możemy zapobiec dolegliwościom spowodowanych przez smog. W związku z tym przeprowadziliśmy wywiad ze znanym specjalistą ds. monitoringu powietrza – Tomaszem Grzybkiem. Pomógł on nam rozwikłać wszelkie wątpliwości dotyczące zjawiska, jakim są zanieczyszczenia powietrza.

Skuteczność FusionFuelSaver jako reduktora zanieczyszczeń ze spalin samochodowych. Wywiad ze specjalistą ds. monitoringu powietrza

Redakcja: Panie Tomaszu, dziękujemy za możliwość przeprowadzenia z panem wywiadu. Chętnie dowiemy się więcej na temat zanieczyszczeń powietrza. Na początku wywiadu proszę wytłumaczyć naszym czytelnikom, co właściwie kryje się pod tym pojęciem.

jak zmniejszyć emisję spalin

T. G.: – Dziękuję za zaproszenie. Mam nadzieje, że rozwieję wszelkie wątpliwości dotyczące zanieczyszczeń atmosfery. Od wielu lat zajmuję się monitoringiem powietrza i doskonale zdaję sobie sprawę z zagrożenia. Mam tu na myśli nie tylko ludzi, ale także florę i faunę, które również cierpią z powodu smogu. Warto jest wiedzieć, jakie są przyczyny i skutki tego zjawiska.

Na wstępie jednak musimy wiedzieć, z czego składa się nasze powietrze. Z badań naukowych jednak wiemy, że jest to mieszanina różnych, często także bezbarwnych i bezwonnych gazów. Powietrze składa się w 78% z azotu, 21% tlenu, 0,03% dwutlenku węgla oraz innych gazów i – niestety – zanieczyszczeń powietrza.

Czyli czym właściwie jest to zjawisko?

– Mogą to być substancje gazowe, ciekłe, a nawet stałe, które co do zasady w nim nie występują. Nie stwarzałyby one realnego zagrożenia, gdyby nie fakt, że ich ilość przekroczyła już dawno dozwolone normy. Najczęstsze zanieczyszczenia powietrza to:

 • dwutlenek węgla, znany nam bliżej, jako czad, to oczywiście silnie trujący gaz, który w wyższych stężeniach jest lekko wyczuwalny przez nasze nozdrza,
 • dwutlenek siarki, który powstaje przez spalanie paliw,
 • tlenki azotu, działają podobnie, jak dwutlenek siarki, dlatego wystarczy tylko spalenie paliwa, by do atmosfery przedostał się równie trujący gaz. Dodatkowo reakcje z tym pierwiastkiem przyczyniają się do powstania smogu fotochemicznego,
 • wiele pyłów różnego pochodzenia. Mogą to być naturalne odłamki, ziarenka piasku lub pyłki roślin, czy zarodników grzybów. Druga część pyłków powstaje w wyniku działalności ludzkiej. Przykładem mogą być unoszące się w powietrzu resztki tworzywa, które powstały podczas flokowania danych elementów na hali przemysłowej.

Fusion FuelSaver wyeliminuje główne przyczyny zanieczyszczenia powietrza?

Jakie są główne przyczyny zanieczyszczeń powietrza?

– Przyczyn tego zjawiska istnieje naprawdę wiele. Począwszy od czynników, które sami tworzymy, aż po te spowodowane przez naturę. Większość zanieczyszczeń powietrza powstaje jednak poprzez działalność ludzką. Głównie jest to spalanie różnego rodzaju paliw, transport, praktycznie wszystkie procesy przemysłowe, korzystanie z substancji szkodliwych dla środowiska, rolnictwo, odpady, składowiska surowców itp.

Czy powinniśmy się bać zanieczyszczeń powietrza?

– Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) alarmuje, że co roku około 600 tysięcy ludzi umiera z powodu zanieczyszczeń powietrza. Natomiast inni są narażeni na przewlekłe choroby. Podobnie sytuacja prezentuje się na terenach Polski. Zbyt duże zanieczyszczenie występuje na ponad 20% powierzchni naszego kraju. W 2015 roku Europejska Agencja Środowiska opublikowała na arenie międzynarodowej raport, według którego powietrze w Polsce jest jednym najbardziej zanieczyszczonych i rakotwórczych w porównaniu do innych państw członkowskich w UE.

Ponadto skażone powietrze z łatwością może się rozprzestrzenić na dużym terenie. Zjawisko to więc jest najbardziej groźną postacią ze wszystkich zanieczyszczeń, które znamy. Każdego dnia obserwuje się wzrost spalania różnych szkodliwych substancji do atmosfery. Wnikanie do naszego powietrza tlenków węgla, tlenków azotu, ale również różnych pyłków lub ołowiu i ozonu przyczynia się do powstania wielu chorób układu krwionośnego, oddechowego i nerwowego.

Fusion FuelSaver – czy ma szansę zebrać pozytywne opinie użytkowników?

Jakie mogą być skutki szkodliwego działania zanieczyszczeń powietrza?

– Zjawisko przyczynia się do powstania w naszym środowisku: kwaśnych deszczy, smogu, odoru, dziury ozonowej i efektu cieplarnianego. Wszystkie te czynniki wypływają negatywnie na zdrowie człowieka, powodując wiele przewlekłych dolegliwości.

Zanieczyszczenia powietrza są odpowiedzialne nie tylko za pojawienie się nowotworów układu oddechowego, krwionośnego i nerwowego, ale są przyczyną powstania u chorych: astmy, duszności, niewydolności, zapalenia oskrzeli, ale także problemów z płodnością, bolesnością (szczególnie w odcinku klatki piersiowej), alergią, podrażnieniem dróg oddechowych oraz za spadek odporności, zmęczenie, rozdrażnienie lub bezsenność.

Jak więc skutecznie zapobiegać zanieczyszczeniom powietrza?

zanieczyszczenie powietrza aplikacja

Poziom smogu pozwala moniotorować np. aplikacja Zanieczyszczenie Powietrza.

– Po pierwsze, warto sprawdzać i kontrolować prognozy smogu w swoim mieście, dzięki czemu będziemy w stanie ocenić, czy warto jest się dodatkowo zabezpieczyć lub zrezygnować z wyjścia z domu. Zwróćmy szczególną uwagę na większe miasta, takie jak Kraków lub Warszawa. Większe miejscowości generują więcej zanieczyszczeń, co sprawia, że oddychanie w tych miejscach jest ryzykowne. Wiele osób zaleca uprawianie sportu, jednak pamiętajmy o tym, by ćwiczyć w zamkniętych pomieszczeniach, specjalnie do tego przystosowanych. Unikniemy wtedy bezpośrednio oddychania skażonym powietrzem. Jeśli jednak odczuwamy silny ból, pojawiają się drgawki, wymioty lub jeszcze inne bardzo dziwne objawy, warto przejść się do lekarza rodzinnego lub pojechać do szpitala. Wtedy będziemy mieć jednoznaczną diagnozę, tego, co nam dolega.

Trudno pojedynczym jednostkom wpłynąć na wielkie fabryki przemysłowe, które chcąc nie chcąc, będą produkowały ogromne ilości substancji, które prędzej czy później przenikną do atmosfery. Tym bardziej powinniśmy samodzielnie zadbać o swoje zdrowie i bliskich. Warto jest zaprzestać palenia papierosów, ograniczyć spalanie benzyny w swoich autach, na przykład korzystając z Fusion FuelSaver lub segregować odpady.

Fusion FuelSaver – co to jest? Skuteczność

Nie każdy wie, co to jest Fusion FuelSaver. Zatem, czy mógłby Pan nam wyjaśnić, co to takiego i dlaczego może pomóc ograniczyć spalanie benzyny do atmosfery?

redukacja spalin - magnetyzer paliwa fusion fuelsaver– Faktycznie warto skupić się choć na chwile na tym ekologicznym produkcie i opowiedzieć o jego działaniu. Fusion FuelSaver to przełomowe urządzenie, które zaskoczyło rodzimy rynek. Produkt ten nie tylko oszczędza nasze pieniądze, ale przede wszystkim ogranicza spalanie benzyny. Wskutek czego nasza jazda samochodem jest ekonomiczna, a jednocześnie ekologiczna. Wystarczy zamontować Fusion FuelSaver na przewodzie paliwowym, by móc skutecznie oszczędzać paliwo. Urządzenie całkowicie bezpiecznie i skutecznie rozbija powstałe skrzepy utrudniające spalanie benzyny, dzięki czemu zwiększa automatycznie efektywność. Nie bez powodu wiele moich kolegów po fachu lub osób zajmujących się logistyką na co dzień, zakupiło to urządzenie.

Fusion FuelSaver nie tylko redukuje zanieczyszczenia – oszczędza także paliwo.

Sprawdź, jak działa

Czyli Fusion FuelSaver pozwala zaoszczędzić paliwo i co się z tym wiąże, pieniądze?

– Dokładnie tak! Jest to skuteczne rozwiązanie problemu smogu. Korzystając z tego urządzenia, bezpośrednio przyczyniamy się do ochrony naszego zdrowia i środowiska. Mniej spalania paliwa, to również mniej szkodliwych substancji unoszących się w naszej atmosferze. Uważam, że warto spróbować tego urządzenia, by zauważyć pierwsze efekty działania. W pierwszym tygodniu od zastosowania można zauważyć, że sam sinik naszego auta pracuje ciszej i sprawniej. Naprawdę, warto pomóc swojej planecie i zakupić Fusion FuelSaver.

Dziękujemy bardzo za rozmowę! Mamy nadziej, że nasi czytelnicy będą świadomi zagrożenia, jakie niosą za sobą zanieczyszczenia powietrza. Szczególnie gdy na rynku pojawia się coraz więcej produktów, które mają za zadanie chronić nasze życie.

– Bez wątpienia Fusion FuelSaver może przyczynić się do poprawy jakości wdychanego przez nas powietrza. Dziękuję pani redaktorce za zaproszenie i możliwość wypowiedzenia się na ten temat. Pozdrawiam wszystkich czytelników.

W razie wątpliwości nasi specjaliści odpowiedzą na wasze pytania. Dodatkowo zachęcamy do przeczytania innych naszych artykułów.

25 komentarze do Fusion FuelSaver redukuje zanieczyszczenia i zmniejsza smog? Wywiad z ekspertem

 • Robert  powiedział:

  niestety nawet w lato w moim mieście unosi się smog

 • Chmurkaa  powiedział:

  od smogu za daleko nie uciekniemy, nawet w malych miejscowościach unoszzą sie zanieczyszczenia powietrza

 • Nata_390  powiedział:

  gdyby tak nie jezdzili tymi samochodami to byloby znacznie lepiej

 • Boronek  powiedział:

  fusion fuelsaver zakupiłem miesiac temu, od razu bylo czuc różnice. Nawet silnik ciszej pracował.

 • Cinek  powiedział:

  najlepiej to z kraju wyjechać xD jak najdalej od zanieczyszczen

 • karina  powiedział:

  W domu mam oczyszczacz powietrza i nei straszny mi juz smog!

 • Malowana_lala  powiedział:

  kupiłam Fusion fuelsaver dla ojca, był zadowolony z prezentu 🙂 Tutaj można znaleźć więcej informacji – link

  • Aga  powiedział:

   też myśle o zakupie fusion fuel ale dla chłopaka 🙂 bo niedługo będzie miał urodziny

 • Grażka  powiedział:

  Fajnie ze jest ten miernik smogu, jednak nie oszukujmy sie, jesli nawet bedzie wysoki poziom smogu to i tak bedzie trzeba wyjsc z domu do pracy, na zakupy, czy do lekarza.

  • Emilka  powiedział:

   W Azji często sie widzi dziewczyny z maseczkami ochronnymi, u nich to tez troche tego smogu jest

   • rikckyy  powiedział:

    widziałam dokument o Singapurze, tam także unosi się smog. Najgorsze jest to, że wszystkich przyczyn zanieczyszczeń nie da się zredukować.

    • Emilka  powiedział:

     ja tez widziałam film o tym mieście! może to ten sam? Haha

 • Krzysio  powiedział:

  trzeba uważać też co się pali w piecu, ludzie wrzucają byle g.. i potem weź potem sie nie dus

 • stefanio  powiedział:

  Działa, polecam

 • Fincia  powiedział:

  Kupiłam oszczędzacz paliwa zachęcona reklamą, trochę na początku się bałam, że sobie nie poradzę z montowaniem, ale po przekonaniach męza zakupiłam Fusion fulesaver. Faktycznie mam mniejsze spalanie benzyny 🙂 Pieniądze zaoszczędzone, a środowisko z pewnością odrobinę czystsze.

 • Aniela  powiedział:

  fusion fuelsaver jest wart swojej ceny.

 • Ciekawski  powiedział:

  a ten fusion fuelsaver to trudny jest w monotwaniu? Trzeba jechac z tym do mechanika? ktos cos wie na ten temat?

  • Wojtas  powiedział:

   Nie musisz nigdzie jechać, po prostu otwórz maskę samochodu, zlokalizuj przewód paliwowy i zamontuj 🙂 cale te montowanie nie zabierze Ci więcej niż 5 minut.

   • Waleriaa  powiedział:

    montaż jest dziecinnie prosty, każdy spokojnie może go wykonać samodzielnie. Z resztą dołączona jest do opakowania instrukcja.

 • sebek  powiedział:

  ja nie ma takiej opcji, bym jeździł do pracy rowerem, dlatego zainstalowaniem fusion fuelsaver

 • staryalejary  powiedział:

  podoba mi się połączenie oszczędzania kasy z ochroną środowiska, wchodzę w to i kupuje fusioon fuelsaver

 • mieciek  powiedział:

  racja, jedyne co mozemy zrobic w tej sytuacji to albo kupic dobrej jakosci oczyszczacz powietrza albo mniej zużywać paliwa.

 • Patyk  powiedział:

  od kiedy jest cieplo nei jezdze juz samochodem, przerzuciłem sie na rower i jestem zadowolony 😉 nie truje srodowiska, a przede wszystkim oszczędzam paliwo i pieniądze

  • magicstick  powiedział:

   też jeżdżę rowerem ale tylko wtedy gdy nie pada ha ha

 • patusiek  powiedział:

  najgorsze sa te bakterie co siedza w kliamtyzacji

Zostaw odpowiedź

Możesz użyć tych tagów i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>