0
grzybica-paznokci-top

Leczenie grzybicy stóp – skuteczne sposoby

Grzybica stóp, czyli inaczej zakażenie grzybami występujące w przestrzeniach międzypalcowych oraz na podeszwie stóp może dotknąć każdego z nas. Zarazić się jest bardzo łatwo, najczęściej dotyczy osób, które biorą prysznic, z którego korzysta wiele osób i nie nakładają klapek, na basenie, siłowni, ale nie tylko. Grzybica najczęściej spowodowana jest nieprawidłową higieną stóp. Ciasne obuwie ze sztucznego, nieoddychającego tworzywa, sztuczne i zbyt cieple skarpety, chodzenie w obuwiu cały dzień bardzo często powodują rozwój grzybicy. Typowe objawy grzybicy stóp to przede wszystkim swędzenie, nadmierna potliwość stóp, zaczerwienienie, łuszcząca się skóra, pęcherzyki między palcami. Choroba może być spowodowana przez wiele rodzajów grzybów, dlatego też skuteczne leczenie grzybicy jest często trudne. Wiele osób stosuje zarówno domowe sposoby na leczenie grzybicy, jak i środki lecznice stosowane miejscowo na skórę stóp.

Sposoby na leczenie grzybicy stóp

Popularny w leczeniu grzybicy, nie tylko stóp, ale też jamy ustnej czy pochwy, jest ocet. Ocet przywraca właściwe pH skóry, dlatego jest tak pomocny w walce z grzybicą. Stopy należy moczyć w occie rozrobionym z wodą, kilka razy dziennie. Następnie stopy trzeba bardzo dokładnie wysuszyć.

Przy grzybicy stóp oraz nadmiernej potliwości bardzo często stosowany jest wyciąg z aloesu. Ma on działanie przeciwzapalne, bakteriobójcze i grzybobójcze. Jego działanie jest uniwersalne, zwalcza on wszystkie rodzaje grzybicy oraz nadmierną potliwość stóp. Gotowy olejek aloesowy należy rozpuścić w wodzie bądź świeże liście aloesu rozdrobnić i zalać wodą. Stopy należy moczyć przez kilkanaście minut a następnie dokładnie osuszyć.

Jeśli chodzi i produkty lecznicze dostępne w aptekach to najczęściej wybierane są produkty zawierające klotrymazol, bardzo popularny w leczeniu grzybicy wywołanej grzybami z gatunku drożdżaków. Kuracja z zastosowaniem klotrymazolu trwa od 2 do 6 tygodni. Dostępne są produkty w formie maści lub żelu.

Równie popularny jest klimbazol, który łagodzi swędzenie, niszczy komórki zarażone grzybem i zapobiega nawrotom grzybicy. Osoby, które dodatkowo mają skłonność do różnego rodzaju alergii powinny stosować środki o naturalnym składzie. Warto więc wybierać produkty typu Fresh Fingers, który jest w naturalnym produktem. Oprócz klimbazolu zawiera on witaminę E, która odżywia skórę i niweluje łuszczenie się oraz farnesol, który hamuje wydzielanie potu. Jego stosowanie zalecane jest również osobom z problemem grzybicy paznokci. Produkt jest bardzo higieniczny, ponieważ jest dostępny w formie spraju.

Kolejnym składnikiem często występującym w lekach na grzybicę jest ketokonazol, który zwalcza kilka rodzajów grzybów. Leczenie trwa zazwyczaj nieco dłużej niż przy innych środkach (4-6 tygodni), ale jest równie skuteczny. Warto jednak zawsze upewnić się, że produkt zwalczy ten rodzaj grzybów, który zaatakował nasze stopy.

Leczenie grzybicy stóp warto również uzupełnić w mydło przeciwgrzybicze, które ma naturalny skład i zwalcza stany zapalne, bakterie i grzyby. Szczególnie polecany jest osobom z podrażnioną skórą, ponieważ wyciągi roślinne łagodzą wszelkie zmiany skórne. Mydło przeciwgrzybicze ma również działanie antyseptyczne, czyli ogranicza nadmierną potliwość stóp. Mydło można stosować również profilaktycznie.

Należy pamiętać, że leczenie grzybicy stóp jest długotrwałe i nie należy przerywać leczenia tuż po ustąpieniu objawów, ponieważ często prowadzi to do nawrotów choroby. Dodatkowo należy pamiętać o codziennej higienie i pielęgnacji stóp, aby zapobiegać nawrotom grzybicy. W codziennym życiu należy wybierać skórzane, przepuszczające powietrze obuwie, zapobiegać potliwości stóp praz pamiętać o noszeniu klapek w miejscach publicznych typu baseny, kąpieliska.


Jeśli szukasz skutecznego leku na grzybicę, który leczy grzybicę i zapobiega nawrotom choroby sprawdź Fresh Fingers, klikając tutaj.

Zostaw odpowiedź

Możesz użyć tych tagów i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>