25

HairCode zwalczy łysienie, nawet androgenowe. Badania DNA pomogą?

Współczesna genetyka zwalczy wypadanie włosów? Jakie są szanse na to, że terapie taka, jak HairCode faktycznie pomogą na łysienie i zbiorą pozytywne opinie użytkowników?

Proces wypadania włosów dotyczy każdego z nas. Jest to naturalne zjawisko, które świadczy o prawidłowym funkcjonowaniu organizmu. Jeśli wypada nam od około 50 do 100 włosów dziennie, to nie powinniśmy się tym procesem przejmować. Problem pojawia się jednak wtedy, gdy codziennie obserwujemy wypadanie włosów, które przekracza powyższą liczbę. W takiej sytuacji warto jak najszybciej skonsultować się z lekarzem. Tym bardziej, jeśli zauważymy nagłe i intensywne wypadanie, które doprowadza do przerzedzenia się włosów, do pojawienia się prześwitów, a w ostateczności do łysienia.

Wiele osób nie wie, że proces łysienia może być uwarunkowany genetycznie. Choroba ta jest intrygująca, gdyż zależy tylko i wyłącznie od naszych genów. Czy w takiej sytuacji badania DNA mogą wyeliminować wypadanie włosów? Czy test genetyczny HairCode jest w stanie pomóc nam pozbyć się łysiny?

Łysienie androgenowe – co to jest, objawy. Leczenie za pomocą HairCode?

Łysienie to objaw dolegliwości, który polega na intensywnej utracie włosów oraz zaniku tworzenia się nowych łodyg włosa w mieszku włosowym. Najpopularniejszym rodzajem łysienia jest łysienie androgenowe, inaczej nazywane łysieniem dziedzicznym. Wynika ono z wrażliwości mieszków włosowych, które reagują na testosteron – dihydrotestosteron (DHT). Pod wpływem tego hormonu, mieszek włosowy wytwarza coraz słabsze i cieńsze włosy. Dodatkowo podczas tego procesu, ulega on skurczeniu, które nazywane jest miniaturyzacją. Wskutek czego włos staje się krótszy i traci barwnik.

Łysienie androgenowe objawia się utratą włosów, jednakże może się różnić miejscem występowania, w zależności od płci. U mężczyzn oprócz tzw. zakoli, które pojawiają się na skroniach, uwidacznia się łysina na wierzchołku głowy, która może sięgać aż po okolicę ciemniową. W późniejszym etapie włosy wypadają także na bokach oraz z tyłu głowy. U kobiet najczęściej pojawia się rozproszone łysienie. Objawia się ono prześwitami, które na początku procesu łysienia zlokalizowane są na czubku głowy. Mężczyźni borykający się z łysiną androgenową muszą być świadomi ryzyka całkowitej utraty włosów. U kobiet proces ten przebiega mniej inwazyjnie, aczkolwiek nawet przerzedzone włosy i miejscowa łysina, mogą uprzykrzyć życie.

łysienie u mężczyzn i kobiet

Łysienie androgenowe jest uzależnione od naszego DNA. Według badań to ten typ wypadania włosów jest uwarunkowany genetycznie. Głównym czynnikiem wpływającym na powstanie łysienia androgenowego jest, wspomniana już, reakcja chemiczna z pochodną testosteronu – dihydrotestosteron (DHT). Hormon ten powstaje w wyniku przeobrażenia katalizatora enzymu 5α reduktazy. Dihydrotestosteron zmniejsza mieszki włosowe, co doprowadza do ich spłycenia i wyniszczenia włosów. Pod wpływem tego hormonu włos staje się cieńszy, słabszy i szybciej wypada.

>> Zobacz także: Co o łysieniu mówią specjaliści?

Badania DNA z HairCode – co to jest i czy zbierze dobre opinie?

Łysienie androgenowe uwarunkowane jest naszymi genami, dlatego by móc dokładnie sprawdzić, czy borykamy się z daną dolegliwością lub aby wybrać odpowiednią dla nas terapię, należy przeprowadzić badania genetyczne. Tylko właściwe rozpoznanie przyczyny łysienia jest w stanie zagwarantować nam efektywne leczenie. Warto więc zainteresować się badaniami genetycznymi HairCode. To innowacyjne testy DNA, które są przeprowadzone w największych placówkach laboratoryjnych w kraju. To tam doświadczeni eksperci badają nasz materiał genetyczny. Dodatkowo w ramach badań DNA HairCode możemy liczyć na dodatkowe usługi.

Skuteczność DNA HairCode. Zalety skorzystania z badań

haircode czy warto kupić opiniaBadania genetyczne z HairCode ocenią stan naszego skalpu, a także wykryją przyczynę wypadania włosów. Dzięki wynikom testów DNA będziemy w stanie podjąć odpowiednie leczenie. Dodatkowo oprócz samej diagnozy, w ramach usługi możemy liczyć na konsultacje z profesjonalnym genodoradcą, który wyjaśni nam przebieg takich badań i rozwieje wszelkie wątpliwości. Ponadto będzie on do naszej dyspozycji przez dwa miesiące, podczas zaleconej terapii zagęszczenia włosów. Osoby, które chciałaby bezinwazyjnie pozbyć się łysiny, a obawiają się kosztów związanych z przeprowadzeniem takiego badania, powinny jak najszybciej wypełnić formularz zgłoszeniowy. Warto spróbować, gdyż wypełnienie kwestionariusza może nam pomóc uzyskać darmową konsultację z genodoradcą, która jest dofinansowana ze środków europejskiego funduszu. Niestety oferta jest limitowana.

Nie musimy poddawać się trudnym zabiegom chirurgicznym (transplantacja włosów, przeszczep skóry itp.), kamuflować swojej łysiny lub zrezygnować z ulubionych preparatów pielęgnacyjnych na rzecz droższych i mało przyjemnych środków na porost włosów. Wystarczy przeprowadzić badania genetyczne HairCode, by dowiedzieć się dokładnie, co jest odpowiedzialne na nasze nadmierne wypadanie włosów. Wtedy będziemy mogli podjąć odpowiednią i dostosowaną dla nas terapię leczenia.

Osiągnięcia współczenej genetyki pomogą w walce z wypadaniem włosów.

Sprawdź, jak to działa!

 

25 komentarze do HairCode zwalczy łysienie, nawet androgenowe. Badania DNA pomogą?

 • m.  powiedział:

  MAM NADZIEJĘ ŻE POMOŻE

 • Kakale  powiedział:

  Czy tę terapię stosował już ktoś?

  • deore  powiedział:

   Ktoś na pewno bo w cywilizowanych krajach są dość powszechne 😉 😛 Tutaj masz więcej informacji – link 🙂

 • Orell77  powiedział:

  Mam 23 lata i już duże zakola, zdecyduję się bo już szczerze mówiąc nie wiem co mam robić, nic mi nie pomaga… ://

  • Pjoter  powiedział:

   Ja mam 15 i się u mnie zaczynają 😛

 • farelka  powiedział:

  A co z łysieniem kobiet? czy panie również mogą stosować te same terapie co mężczyźni?

  • Miska  powiedział:

   Z informacji wynika że tak, nie ma znaczenia jaką masz płeć.

  • Katsumoto_KK  powiedział:

   Dokładnie tak bo z tego co piszą to ta terapia jest dostosowywana indywidualnie, każda osoba ma inną i dopasowaną do siebie.

  • Calico  powiedział:

   Leczenie dobiera Ci genodoradca, kobiety i mężczyźni pewnie mają inne powody łysienia więc mają też inny rodzaj terapii. Najlepiej sama spróbuj.

   • farelka  powiedział:

    ok rozumiem dziękuję za informacje 🙂

 • Maciej  powiedział:

  Ja już straciłem nadzieję że coś mi pomoże…

 • Ukash45  powiedział:

  A nie jest przypadkiem tak że to jest uwarunkowanie genetycznie i nie da się z tym nic zrobić, poza przeszczepem?

  • mizantrop  powiedział:

   W dobie współczesnej genetyki na pewno nie. Wszystko, co ma uwarunkowania genetyczne, naukowcy są w stanie w coraz większym stopniu odwrócić 😉

  • Carousel  powiedział:

   No i warto pamiętać, że przeszczep wcale nie jest takim idealnym wyjściem, jednak te włosy nie wyglądają tak samo jak naturalne, no i przeszczepy też czasem się nie przyjmują. Genetyka na pewno jest dużo lepsza.

 • Thor_q  powiedział:

  Zamówiłem i czekam na kontakt tego genodoracy… zobaczymy co będzie 😀

  • baggan33  powiedział:

   i?

   • Thor_q  powiedział:

    Jestem już po rozmowie i zaczynam terapię, dopiero parę dni, więc jeszcze za wcześnie coś mówić 😛

    • Thor_q  powiedział:

     Ale póki co mam na skórze głowy takie swędzenie, genodoradca powiedział że tak działa terapia i oznacza to że leczenie przynosi efekty, poprawia się ukrwienie skóry głowy itp.

 • moodimoodi  powiedział:

  Jestem bardzo ciekaw…

 • suvorov45dt  powiedział:

  I że to niby tak za darmo dzwonią?

  • Pedro_ordep  powiedział:

   Sama konsultacja z ekspertem jest darmowa, za to się nic nie płaci.

 • gikon88  powiedział:

  U mnie już zaczęły pojawiać się małe włoski dzięki tej terapii, czyli wynika z tego że działa :)) dam znać jakie bedą dalsze rezultaty 😀

  • Pjoter  powiedział:

   A ile czasu stosowałeś?

   • gikon88  powiedział:

    6 tygodni

 • del_demonio  powiedział:

  Moje zakola zaczęły się zmnniejszać, także jestem na dobrej drodze i dobrej myśli xD

Zostaw odpowiedź

Możesz użyć tych tagów i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>